Reklama

Polityka i prawo

Technologie w polityce zagranicznej. Blinken utworzył nowe biuro

blinken
Autor. GPA Photo Archive/Flickr/Domena publiczna

Stany Zjednoczone są świadome, że nowoczesne technologie stają się istotnym elementem w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej. Z tego względu w Departamencie Stanu USA utworzono specjalne biuro. 

Reklama

W Departamencie Stanu USA utworzono Biuro Specjalnego Wysłannika ds. Krytycznych i Wschodzących Technologii. Oficjalnie rozpoczęło działalność 3 stycznia br. – czytamy w komunikacieBiuro zostało założone przez sekretarza stanu Antonego Blinkena w ramach szerszego programu modernizacji. 

Reklama

Amerykanie dostrzegli, że powstające technologie, w tym te o krytycznym znaczeniu, zmieniają świat, a więc stają się istotnym obszarem z punktu widzenia prowadzenia polityki zagranicznej. 

Zaostrza się rywalizacja w obszarze opracowywania i wdrażania technologii.
Departament Stanu USA

Czytaj też

Fachowa wiedza i nie tylko

Z założenia Biuro ma „wnieść dodatkową fachową wiedzę w zakresie polityki technologicznej” oraz ukierunkować podejście Departamentu Stanu USA do krytycznych i wschodzących technologii – wynika z komunikatu. 

Reklama

Mowa o rozwiązaniach, które odmienią „społeczeństwa, gospodarki i bezpieczeństwo”. Za takie Amerykanie uznają m.in. biotechnologie, sztuczną inteligencją czy technologie kwantowe

Zgodnie z zapowiedziami, utworzone Biuro będzie współpracowało nie tylko z innymi podmiotami federalnymi, ale również państwami sojuszniczymi.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu.Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze