Reklama

Polityka i prawo

Ruszyły zgłoszenia do akceleratora Google dla startupów w Warszawie

fot. pxhere.com / domena publiczna
fot. pxhere.com / domena publiczna

Ruszyły zgłoszenia do drugiej edycji europejskiego akceleratora Google dla startupów, która będzie prowadzona przez zespół Google for Startups Campus w Warszawie - poinformował Google.

Jak podano, w tegorocznej edycji od 10 do 12 europejskich startupów, które zakwalifikują się do programu prowadzonego przez zespół w Warszawie, będzie mogło skorzystać z 3-miesięcznego zdalnego wsparcia od Google. Obejmie ono m.in. warsztaty i spotkania mentorskie z inżynierami Google i ekspertami zewnętrznymi, pomoc w rozwoju produktu oraz kompetencji menedżerskich założycieli, a także dostęp do produktów i wiedzy technicznej Google oraz kredytów do wykorzystania na usługi Google Cloud.

Według Google, inicjatywa skierowana jest do startupów w fazie wzrostu, które mają siedzibę w Europie lub Izraelu, zespół składający się z ponad 10 osób, a także potencjał do rozwijania zastosowania produktów Google lub wiedzy technicznej (chmury, sztucznej inteligencji lub uczenia maszynowego) do rozszerzania działalności firmy. Przedsiębiorstwa aplikujące powinny wykorzystywać technologię jako odpowiedź na współczesne problemy dotyczące np. służby zdrowia, edukacji, finansów, handlu, przekazywania informacji, pracy zdalnej, dostaw żywności, lub zapewniać usługi dla sektorów B2B/ B2C.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 sierpnia, a program akceleracyjny rozpocznie się w listopadzie 2020 r.

Google poinformował także, że w ramach walki z wykluczeniem oraz wyrównania szans wśród europejskich założycieli startupów, szczególnie w czasie spowolnienia gospodarczego, przygotowano również dwa programy dla osób z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych.

"W ramach programu Google for Startups Immersion: Women Founders 12 uczestniczek - założycielek startupów w ciągu 12 tygodni skorzysta z indywidualnych konsultacji mentoringowych, a także weźmie udział w cotygodniowych warsztatach i sesjach rozwijających kompetencje. Z kolei projekt Google for Startups Immersion: Black Founders połączy 10 założycieli startupów z Europy oraz Izraela z międzynarodowymi ekspertami Google, aby rozpoznać i rozwiązać najważniejsze wyzwania techniczne i biznesowe ich firm, oraz zapewni kontakt z sieciami inwestorów i funduszami venture capital. Startupy biorące udział w tym programie powinny mieć wśród założycieli przynajmniej jedną osobę czarnoskórą" - podano.

Firma przypomniała, że ubiegłoroczna edycja Google for Startups Accelerator, która również miała miejsce w Warszawie, skierowana była do firm z sektora gamingowego z całego kontynentu. Wzięło w niej udział 10 startupów z 6 krajów, w tym 4 polskich twórców gier (Ahoy Games, Chess & Checkers Games, Reality Games, T-Bull).

Według Google, po 6-miesięcznym okresie akceleracji wszystkie startupy odnotowały dynamiczny wzrost miesięcznych cyklicznych przychodów (MRR, średni wzrost o 74 proc.), a jedna trzecia z nich z nich podwoiła lub nawet je potroiła. Całkowita liczba pobrań gier startupów, które wzięły udział w akceleratorze wzrosła o 76 mln i osiągnęła prawie 767 milionów pod koniec kwietnia 2020. Przy tym liczba aktywnych użytkowników zwiększyła się o 11 milionów (89 proc.), a w przypadku firm, które osiągnęły największy sukces, odnotowano nawet 200-krotny wzrost w tym zakresie. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama