Reklama

Polityka i prawo

"Rasistowska" dezinformacja wokół koronawirusa znika z Twittera

Fot. Mike MacKenzie / Flickr / CC BY 2.0
Fot. Mike MacKenzie / Flickr / CC BY 2.0

Użytkownicy Twittera będą musieli usuwać wpisy mogące zaszkodzić walce z pandemią. Nowe wytyczne odnoszą się również do twittów o podłożu rasistowskim i podważającym zalecenia organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia - poinformowała platforma Jacka Dorseya.

Koncern zapowiedział, że po wprowadzeniu nowych zasad na Twitterze będą zabronione wszelkie wpisy, których treść podważa oficjalne zalecenia organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia lub zachęca użytkowników platformy do nieodpowiedzialnego i szkodliwego zachowania w czasie pandemii.

Twitter zapowiedział również walkę z dezinformacją na temat koronawirusa o podłożu rasistowskim, głoszącą m.in. że osoby pochodzenia azjatyckiego są bardziej podatne na zarażenie się chorobą COVID-19.

Platforma podkreśliła, że ogłoszone przez nią reguły nie są całkowicie nowe, ale stanowią poszerzenie i uzupełnienie wcześniej obowiązujących na Twitterze zasad dotyczących zabronionych treści.

Serwis Cnet zauważa, że nie jest jasne, jak Twitter zamierza dbać o ich przestrzeganie i przytacza doniesienia dziennika "New York Times", który wcześniej w tym tygodniu zwracał uwagę, iż mechanizmom moderacji Twittera oraz innych platform społecznościowych wciąż umyka bardzo wiele treści dezinformujących i wprowadzających w błąd użytkowników poszukujących treści na temat koronawirusa.

Serwis Jacka Dorseya nie informuje, jak wiele fałszywych wpisów o tematyce związanej z epidemią usunął do tej pory. Firma zastrzega, że w ostatnim czasie ze względu na nieobecność wielu pracowników w jej biurach, platorma przełącza moderację na narzędzia zautomatyzowane, oparte o uczenie maszynowe, a w moderacji z ich użyciem mogą pojawiać się błędy.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama