Reklama

Polityka i prawo

Polska popiera postulat portugalskiej prezydencji dot. podatku cyfrowego

Fot. stevepb/pixabay.com
Fot. stevepb/pixabay.com

Polska popiera postulaty portugalskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Szczególnie istotne są działania na rzecz zapewnienia sprawiedliwego opodatkowania, w tym opodatkowania gospodarki cyfrowej - powiedział we wtorek minister finansów Tadeusz Kościński

Celem pierwszego w tym roku nieformalnego spotkania ministrów finansów państw członkowskich była prezentacja priorytetów portugalskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Kościński podkreślił, że Polska wspiera postulaty Portugalii w dziedzinie finansów i gospodarki.

"Szczególnie istotne z punktu widzenia naszego kraju są działania służące zapobieganiu oszustwom podatkowym i unikaniu opodatkowania, oraz zapewnieniu sprawiedliwego opodatkowania, w tym - opodatkowania gospodarki cyfrowej" - czytamy na profilu Ministerstwa Finansów (@MF_GOV_PL) na Twitterze.

Portugalia objęła prezydencję w Radzie UE z początkiem stycznia. Jak podkreślał wcześniej w tym miesiącu ambasador Portugalii przy UE Nuno Brito, wśród priorytetów portugalskiej prezydencji znajduje się odbudowa gospodarcza Unii Europejskiej z uwzględnieniem transformacji klimatycznej i cyfrowej, ze szczególnym naciskiem na społeczny wymiar Wspólnoty. Priorytetowo portugalska prezydencja ma się również odnosić do kwestii strategicznej autonomii UE.

"Chcę w tej kwestii powiedzieć jasno. To nie oznacza protekcjonizmu, ale zasady, multilateralizm, standardy, klimat oraz wartości, które UE chce promować" - zaznaczył Brito.

image

 

Źródło:PAP

Komentarze