Reklama

Polityka i prawo

Piotr Cieplucha wiceministrem sprawiedliwości. Zajmie się m.in. cyberbezpieczeństwem

Nowy wiceminister zajmie się w resorcie m.in. sprawami związanymi z cyberbezpieczeństwem i infrastrukturą krytyczną wymiaru sprawiedliwości.
Nowy wiceminister zajmie się w resorcie m.in. sprawami związanymi z cyberbezpieczeństwem i infrastrukturą krytyczną wymiaru sprawiedliwości.
Autor. Piotr Cieplucha, strona internetowa na Facebooku

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wręczył w czwartek 6 kwietnia br. Piotrowi Cieplusze akt powołania przez premiera na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jako nowy wiceminister zajmie się sprawami związanymi z cyberbezpieczeństwem i infrastrukturą krytyczną wymiaru sprawiedliwości.

Reklama

Od listopada 2021 r. Piotr Cieplucha sprawował funkcję wicewojewody łódzkiego. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w działalności samorządowej i społecznej. Był m.in. dyrektorem Ośrodka Rozwojowo–Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu, a także doradcą wojewody łódzkiego. W latach 2017-2020 pełnił funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej i przewodniczącego Rady Potrzeb Zdrowotnych Województwa Łódzkiego. Był też przewodniczącym Wojewódzkiej Rady ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi - podaje PAP.

Reklama

W latach 2015-2016 pracował w Gabinecie Politycznym Ministra Sprawiedliwości. W latach 2013-2014 był asystentem Zbigniewa Ziobro, kiedy sprawował on mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Pracował też w Stowarzyszeniu „KATON” i był radnym Rady Osiedla Stary-Widzew w Łodzi.

Piotr Cieplucha urodził się 24 stycznia 1990 r. w Łodzi. Ukończył administrację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, a także studia podyplomowe (z tytułem Executive MBA) w Wyższej Szkole Menedżerskiej.

Reklama

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama