Reklama

Polityka i prawo

Oficjalne konta Facebooka i Messengera na Twitterze zhakowane

Fot. Pxfuel.com/Domena publiczna
Fot. Pxfuel.com/Domena publiczna

Oficjalne konto Facebooka oraz Messengera na Twitterze zostało zhakowane. Rzecznik Twittera poinformował, że do ataku miało dojść w zeszły piątek. Również Facebook potwierdził doniesienia, zdradzając jednocześnie, że ofiarami padły nie tylko oficjalne profile platformy na Twitterze.

„Gdy tylko dowiedzieliśmy się o problemie, zablokowaliśmy zaatakowane konta i ściśle współpracujemy z naszymi partnerami z  Facebooka, aby je przywrócić” - powiedział rzecznik Twittera w mailowym komentarzu dla Reuters. Również Facebook potwierdził, że niektóre z oficjalnych kont należących do platformy zostały zhakowane.

„Niektóre z naszych korporacyjnych kont społecznościowych zostały na krótko zhakowane, ale poradziliśmy sobie i przywróciliśmy dostęp” - powiedział rzecznik Facebooka Joe Osborne.

Wcześniej ofiarą cyberprzestępców padły konta Twitterowe (ale również na Facebooku i Instagramie) 15 drużyn futbolu amerykańskiego z ligi NFL, które zostały zhakowane przed mistrzostwami Super Bowl. W sierpniu ubiegłego roku również sam Jack Dorsley - szef Twittera padł ofiarą hakerów. Konto Dorseya przejęte przez cyberprzestępców przez prawie 20 minut wysyłało rasistowskie hasła. Do ataku przyznała się grupa Chuckling Squad, która odpowiedzialna jest również za włamania na konto amerykańskich gwiazd - Mariah Carey czy Adama Sandlera. Zdarzenie rozpoczęło jednak dyskusję odnośnie stanu zabezpieczenia oficjalnych kont m.in. Donalda Trumpa. Jak donosiły amerykańskie media wystarczą zaledwie dwa proste kroki, aby przejąć konto Twitterowe prezydenta USA.  

Komentarze