Reklama

Polityka i prawo

Nowy raport NASK o nastolatkach w Internecie

Fot. verkeorg/Flickr/CC 2.0
Fot. verkeorg/Flickr/CC 2.0

Ponad 1000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w pogłębionych, ogólnopolskich badaniach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego (NASK – PIB) na temat korzystania z Internetu. 

„Nastolatki 3.0” – nowa, trzecia edycja raportu, pokazuje, że dzisiejsze nastolatki nie rozstają się ze smartfonami. Bez niego nie wyobraża sobie funkcjonowania co szósty młody człowiek (15,7% ). To za jego pomocą młodzi ludzie komunikują się z rodziną i znajomymi, słuchają muzyki, oglądają filmy i seriale, uczą się, zdobywają informacje o wydarzeniach na świecie. Ponad 1000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w pogłębionych, ogólnopolskich badaniach na temat korzystania z internetu. Nastolatkowie byli pytani o swoją aktywność w sieci, o pozytywne i negatywne aspekty internetowej rzeczywistości, dzieli się swoimi nadziejami i obawami.

Zapraszamy Państwa na konferencję prasową, na której zaprezentowany zostanie raport z badań młodych ludzi. W konferencji weźmie udział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Podczas prezentacji zaplanowano także debatę ekspercką na temat badań.

Konferencja odbędzie się w czwartek 11 kwietnia o godz. 11.00. w siedzibie Państwowego Instytutu Badawczego NASK przy

ul. Kolskiej 12 w Warszawie, sala konferencyjna III piętro.

Reklama

Komentarze

    Reklama