Reklama

Polityka i prawo

Nowy pełnomocnik MEiN ds. transformacji cyfrowej

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powołał Antoniego Rytla, wicedyrektora Programu GovTech Polska na funkcję pełnomocnika ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej.

Reklama

Do zadań pełnomocnika ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej należy m.in. wspieranie stosowania nowych technologii, innowacji i narzędzi cyfrowych w podmiotach systemów oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie, celem jego działań ma być także inicjowanie, koordynowanie oraz monitorowanie tworzenia i utrzymywania narzędzi cyfrowych, które wspierają proces cyfryzacji szkolnictwa wyższego i nauki; wdrożenie nowych narzędzi dydaktycznych oraz programów, które wspierają kształcenie w obszarze kompetencji przyszłości i rozwój kreatywności w społeczeństwie.

Do jego zadań należy także między innymi: udział w realizowaniu lub monitorowaniu wdrażania projektów z obszaru GovTech oraz współpraca z podmiotami zaangażowanymi w realizację Programu GovTech Polska.

Reklama

Czytaj też

Powołanie nowego pełnomocnika nastąpiło na mocy zarządzenia ministra edukacji i nauki z dnia 3 września 2021 r. w sprawie ustanowienia Pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki ds. transformacji cyfrowej.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama