Reklama

Polityka i prawo

Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło nową wersję aplikacji ProteGo Safe

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Od dziś można pobierać najnowszą wersję aplikacji ProteGo Safe wykorzystującą API Apple i Google. Rozwiązanie jest bezpieczne i stworzone z troską o prywatności uczestników - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas briefingu prasowego.

ProteGo Safe to dwa moduły: jeden służący do autodiagnozy i drugi - monitorujący kontakty. W oparciu o technologię #bluetooth możemy zadbać nie tylko o zdrowie najbliższych, ale również osób, których nie znamy, które miniemy sklepie czy w komunikacji miejskiej - podkreślił Marek Zagórski.

Minister cyfryzacji powiedział, że Polska jest jednym z pierwszych państw, która wdrożyła API Apple i Google. Podkreślił, że wspólne działanie z tymi gigantami gwarantuje, że rozwiązanie jest maksymalnie bezpieczne oraz zagwarantowana jest maksymalna prywatność użytkowników. Rząd ani administratorzy nie będą mieli dostępu do informacji zbieranych przez aplikację, a wszystkie informacje zbierane (powtórzenie) są przez aplikację. Jedynie w momencie ryzyka zakażenia na aplikację przyjdzie odpowiednie powiadomienie - podkreślił Marek Zagórski. 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że nowe technologie wspomagają lekarzy w codziennej pracy. Aplikacja ProteGo Safe jest kolejnym wsparciem dla służby zdrowia. Kluczowe w walce z epidemią jest zdiagnozowanie kto jest chory i z kim miał kontakt - podkreślił minister.

Wierzymy w odpowiedzialność Polaków, którą już wielokrotnie udowodnili. ProtegoGoSafe ma sens tylko wtedy go większość z nas sięgnie po to rozwiązanie

Marek Zagórski - minister cyfryzacji

Wcześniej Ministerstwo Cyfryzacji zaprzeczyło, aby aplikacja ProteGo Safe była obowiązkowa dla jakichkolwiek grup zawodowych albo połączona z aplikacją Kwarantanna Domowa.

ProteGo Safe to aplikacja stworzona pod nadzorem Ministerstwa Cyfryzacji. Według resortu ma ona pomóc w wychodzeniu z obostrzeń związanych z pandemią. W aplikacji użytkownik dokonuje testu oceny ryzyka zakażenia koronawirusem, a także może prowadzić "Dziennik Zdrowia", który ma pomóc w zauważeniu niepokojących objawów.

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama