Reklama

Polityka i prawo

Mieszkanka Ustki z 293 zarzutami o oszustwa na OLX i Facebooku

for. pixabay
for. pixabay

Przez ponad rok mieszkanka Ustki oferowała za pośrednictwem OLX oraz Facebooka sprzedaż różnego rodzaju produktów - głównie zabawek, odzieży i akcesoriów dla dzieci. Zakupione produkty nie docierały jednak do kupujących. Kobieta oszukała swoich „klientów” na łączną kwotę ok. 50 tysięcy złotych przeprowadzając 293 nieuczciwe transakcje. 

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do Sądu Rejonowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko 29-letniej Elżbiecie L. w związku z szeregiem oszustw internetowych dokonanych za pośrednictwem portalu internetowego OLX oraz Facebook.

Jak informuje prokuratura, Elżbieta L., mieszkanka Ustki, oferowała za pośrednictwem  portalu internetowego OLX oraz Facebook sprzedaż różnego rodzaju drobnych przedmiotów, głównie używanych zabawek, odzieży oraz akcesoriów dziecięcych. Zakupione towary nigdy jednak nie docierały do kupujących. 

Z ustaleń prokuratorów wynika, że w okresie od stycznia 2018 r. do maja 2019 r. oskarżona przeprowadziła łącznie 293 transakcje, wyłudzając od pokrzywdzonych zamieszkałych na terenie całego kraju łącznie około 50 000 złotych.

Kobieta przyznała się do popełniania zarzucanych jej przestępstw, lecz odmówiła składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Oskarżona już wcześniej była karana, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu - w tym również za oszustwa. Obecnie za popełnione czyny odbywa karę pozbawienia wolności.

Zgromadzone akta sprawy obejmują 34 tomy, które zawierają ponad 6800 stron różnego rodzaju dokumentacji, w tym protokoły przesłuchania pokrzywdzonych, dokumentację bankową oraz opinię biegłego z zakresu informatyki. Akt oskarżenia w tej sprawie sporządzono na ponad 70 stronach - informuje Prokuratora Krajowa.  

Elżbiecie L. za popełnienie zarzucanych jej przestępstw grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

image
Oferta sklepu Defence24.pl

 

Reklama

Komentarze

    Reklama