Reklama

Polityka i prawo

Masakra w Buczy. Jak Rosjanie prowadzą wojnę informacyjną? [WIDEO]

Fot. Robert Suchy/ Grupa Defence24

Wojna w Ukrainie uświadamia nas, jak duże znaczenie mają działania dezinformacyjne, prowadzone przez Rosję. Co zdarzyło się w Buczy według propagandy rosyjskiej? Jak prowadzona jest narracja i fałszowany obraz rzeczywistości dotyczący masakry na ludności cywilnej?

W rozmowie z Juliuszem Sabakiem dla CyberDefence24.pl Michał Marek, założyciel Centrum Badań nad Współczesnym Środowiskiem Bezpieczeństwa, opowiada o wojnie informacyjnej prowadzonej przez Rosjan, którzy od lat - za pośrednictwem m.in. mediów państwowych - sączą propagandę, odcinając swoje społeczeństwo od rzetelnych informacji.

Czytaj też

Tym samym „zwykli” Rosjanie mają zupełnie inny obraz masakry w Buczy niż Zachód. Jak informowaliśmy na łamach naszego serwisu, zdjęcia satelitarne pokazywały, że zwłoki zamordowanych cywilów leżały w Buczy przez tygodnie, tym samym wprost obalając propagandowe twierdzenia Rosji, iż podrzucono ponad 400 ciał po tym, jak „wojska Putina wycofywały się z miasta” i wskazując, że „to spisek Kijowa, by obwinić Rosję za ukraińskie zbrodnie wojenne”. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

YouTube cover video

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze (1)

  1. spoko

    Rossija 1 Pokazuja zrownany z ziemia Mariopul I mowia ze nacionalisci wycofujac sie niszcza wszystko co tylko sie da Zrownuja z ziemia co tylko moga razem z cywilnmi obywatelami ktorych uzywaja jako zywych tarcz