Reklama

Polityka i prawo

Jacek Kurski ministrem cyfryzacji? „Walczy o powrót do polityki”

Jacek Kurski na jednej z konferencji prasowych w Sejmie
Jacek Kurski na jednej z konferencji prasowych w Sejmie
Autor. Patryk Matyjaszczyk/ Wikimedia Commons/ CC BY-SA 3.0

„Jacek Kurski ma obiecane miejsce na liście PiS do Sejmu i przekonuje prezesa Kaczyńskiego, by zrobił go ministrem cyfryzacji” – uważa „Newsweek”. To kolejne doniesienia o tym, że były prezes TVP miałby stanąć na czele resortu cyfryzacji, pierwsze pojawiły się w połowie września br.

Reklama

Zdaniem tygodnika „Newsweek”, Jacek Kurski, po tym jak skończy mu się 3-miesięczny okres wypowiedzenia, zaczyna rozglądać się za nowym zajęciem. Ma nie rezygnować z powrotu do polityki i w tym celu kilka razy spotkał się już z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Reklama

Natomiast z ust szefa partii miało paść zapewnienie, że Kurski znajdzie się na liście PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

„Jacek walczy o powrót. Już w listopadzie miał wejść do rządu, ale trudno powiedzieć, jak długo prezes będzie trzymał go w przedpokoju” – powiedział gazecie jeden z cytowanych rozmówców. Inny z kolei zapewnia, że do końca tego roku były prezes TVP wejdzie do rządu.

Reklama

Kurski ministrem cyfryzacji?

Jakie stanowisko miałby objąć Jacek Kurski w rządzie? Jak donosi „Newsweek”, chciałby zostać ministrem cyfryzacji, „co pozwoliłoby mu odrobić wizerunkowe straty” – czytamy.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowane w 2020 roku, obecnie Departament Cyfryzacji działa w strukturach Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Sekretarzem stanu i pełnomocnikiem ds. cyberbezpieczeństwa jest Janusz Cieszyński.

Jak czytamy - zdaniem Kurskiego - zamknięcie resortu cyfryzacji przez Mateusza Morawieckiego „było błędem”, bo w pandemii okazało się, że cyfryzacja życia społecznego jest istotna.

W połowie września br. jako pierwsze informację o tym, że Kurski ma zostać ministrem cyfryzacji podało Radio ZET. Potwierdziliśmy te doniesienia we własnym źródle. Tym samym oznacza to, że losy Jacka Kurskiego wciąż się ważą.

Czytaj też

Nagłe odwołanie

Jacek Kurski został nagle odwołany z funkcji prezesa TVP głosami Rady Mediów Narodowych na początku września – w tej sprawie zgodni byli jej wszyscy członkowie (było pięć głosów „za”).

Jednocześnie na tym samym posiedzeniu złożono wniosek o powołanie na stanowisko prezesa dotychczasowego członka zarządu TVP – Mateusza Matyszkowicza.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama