Reklama

Polityka i prawo

Facebook zapłaci karę za dyskryminacje w zatrudnianiu Amerykanów

Fot. Alex Haney/unsplash.com
Fot. Alex Haney/unsplash.com

Facebook zgodził się zapłacić 14,25 mln dolarów kary za dyskryminowanie Amerykanów starających się o pracę w tej firmie, co podnosiły władze USA. Wysokość kwoty wynika z umowy między stronami sporu, koncernem i rządem federalnym.

Według przedstawicieli administracji Stanów Zjednoczonych polityka zatrudnienia prowadzona przez Facebooka narusza federalne zasady rekrutacji. W rezultacie negocjacji doszło do dwóch porozumień z departamentami sprawiedliwości oraz pracy.

Facebook nie jest ponad prawem

Departament Sprawiedliwości w grudniu ubiegłego roku oskarżył Facebooka o preferencyjne traktowanie przy zatrudnianiu zagranicznych, tymczasowych pracowników kosztem Amerykanów.

Facebook nie stoi ponad prawem - podkreśliła dyrektor ds. prawnych w departamencie Seema Nanda.

Asystentka prokuratora generalnego USA Kristen Clarke oceniła porozumienie z Facebookiem jako historyczne. Kwotę, jaką została obciążona firma nazwała największą karą cywilną w ramach w przepisów antydyskryminacyjnych w 35-letniej historii ustawy o imigracji i obywatelstwie (INA).

Wszystko, by „ruszyć do przodu”

Władze w Waszyngtonie oskarżyły Facebooka także o potencjalne naruszenie regulacji dotyczących rekrutacji.

Podczas gdy mocno wierzymy, że zachowywaliśmy standardy rządu federalnego (…) zawarliśmy porozumienia, aby zakończyć trwający spór i ruszyć do przodu – wyjaśnił rzecznik Facebooka. Jak dodał, firma wciąż będzie zatrudniać najlepszych pracowników zarówno z USA, jak i na całym świecie.

SZP/PAP


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama