Reklama

Polityka i prawo

EXATEL Security Days 2018 zbliża się wielkimi krokami

Fot. Exatel S.A.
Fot. Exatel S.A.

Exatel Security Days to już trzecia edycja bezpłatnej konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu.  Impreza ta wyróżnia się na tle innych, że stawia na praktykę. Przez dwa dni zostaną zaprezentowane konkretne problemy,  z którymi na co dzień mierzą się specjaliści bezpieczeństwa ICT.

Organizatorzy konferencji trzymają się zasady - jak najmniej teorii, jak najwięcej praktyki i działania. Ostatnie dwa lata przyniosły najszybsze w historii zmiany w sektorze cyberbezpieczeństwa. Po raz pierwszy pytania o wpływ systemów IT na codzienne życie, na stan i funkcjonowanie państwa zostały postawione w tak zdecydowany sposób. Dyskusja o cyberbezpieczeństwie przeniosła się z konferencji na pierwsze strony gazet. #CoDalej pod takim hasłem promowana jest tegoroczna edycja EXATEL Security Days. Jest bowiem jasne, że cyberbezpieczeństwo wkracza w nową erę. Erę, w której będzie ono dotyczyć wszystkich i to w zupełnie nowych kontekstach. Internet rzeczy, 5G, infrastruktura IT państwa, przemysł 4.0, konflikty hybrydowe – wielu tych zjawisk nie brano pod uwagę jeszcze rok, dwa lata temu.

Podczas wydarzenia organizatorzy skupiają się przede wszystkim na praktycznym aspekcie cyberbezpieczeństwa w biznesie oraz sektorze publicznym. Na ESD2018 najważniejsza jest „kuchnia” bezpieczeństwa ICT. Zostanie zademonstrowane wykorzystanie Threat Intelligence, ochrona endpointów, przygotowanie się na wdrożenie zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czy kwestia ochrony Infrastruktury Krytycznej w świetle najciekawszych ataków.  Poruszony zostanie również temat kosztów incydentów w oparciu o analizę konkretnych przypadków. Konferencja kierowana jest przede wszystkim do osób bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo teleinformatyczne w organizacjach.

Na konferencję można się zarejestrować pod tym linkiem: https://exatelsecuritydays.pl

Komentarze