Reklama

Polityka i prawo

Decyzja ws. stopni alarmowych. CHARLIE-CRP bez zmian

czerwony alarm
Autor. Carbon Arc/Flickr/CC BY-NC-SA 2.0

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie, przedłużające do 28 lutego 2023 roku obowiązywanie trzech stopni alarmowych. Dotyczy to także cyberprzestrzeni.

Reklama

To kolejna już decyzja szefa rządu, by przedłużyć stopień alarmowy CHARLIE-CRP. Tym samym będzie on obowiązywać przynajmniej do 28 lutego 2023 roku.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Stopień alarmowy CRP dotyczy zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Decyzja o jego wprowadzeniu zapada, jeśli wystąpiło zdarzenie potwierdzające prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskano wiarygodne informacje o planowanym zdarzeniu.

Czytaj też

Stopnie alarmowe

Ponadto, na terenie Polski nadal będzie obowiązywać drugi stopień alarmowy BRAVO oraz drugi stopień alarmowy wobec polskiej infrastruktury energetycznej, która mieści się poza granicami RP.

Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama