Reklama

Polityka i prawo

„Cyfrowe Kluby Seniora”. Rusza konkurs na rozwój kompetencji cyfrowych

Konferencja w czasie której ogłoszono start projektu "Cyfrowe Kluby Seniora"
Konferencja w czasie której ogłoszono start projektu "Cyfrowe Kluby Seniora"
Fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej/ Twitter.com

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM oraz Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej ogłosili we wtorek otwarty konkurs „Cyfrowe Kluby Seniora”. Jego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych osób starszych.

Ogłoszony projekt „Cyfrowe Kluby Seniora” ma umożliwić osobom starszym rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz korzystanie z internetu czy bankowości elektronicznej na co dzień.

„Wielokrotnie miałem przyjemność rozmawiać z uczestnikami zajęć w ramach Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy klubów seniora, którzy często wskazywali zajęcia z podstaw technologii jako jedne z najciekawszych. Zależy mi na tym, aby jak najwięcej organizacji pracujących na rzecz osób starszych mogło skorzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie. Dlatego jeszcze w tym roku wyłonimy kilkaset miejsc, do których trafią granty na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia takich działań przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu” - podkreślił Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM podczas konferencji.

Czytaj też

Czym są „Cyfrowe Kluby Seniora”?

Cyfrowe Kluby Seniora mają podnosić kompetencje cyfrowe seniorów oraz je upowszechniać, a także podnosić świadomość i pokazywać możliwości, jakie daje cyfryzacja wśród starszych osób.

W 2022 roku na ten cel zostanie wydanych 12 mln złotych. Maksymalna kwota dla podmiotów, które złożą wniosek o dotację ma nie przekroczyć 20 tys. zł.

Czytaj też

Kto może aplikować?

Do programu mogą aplikować m.in. organizacje pozarządowe oraz jednostki terenowe stowarzyszeń posiadające osobowość prawną, związki stowarzyszeń czy fundacje, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

Podmiotami uprawnionymi do korzystania z dotacji są organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty działające na rzecz osób starszych.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze