Reklama

Polityka i prawo

Cyberuderzenie w organy UE. To nie był zwyczajny atak

Fot. European Parliament/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0
Fot. European Parliament/Flickr/CC BY-NC-ND 2.0

Instytucje Unii Europejskiej, w tym Komisja Europejska, padły ofiarą cyberataków. Okazały się one poważniejsze od tych, które regularnie dotykają unijne podmioty. Rzecznik KE wskazał, że obecnie jest za wcześnie, aby przedstawić jakiekolwiek konkretne informacje na temat „natury tego ataku”.

Rzecznik Komisji Europejskiej wskazał, że wiele unijnych organów w zeszłym tygodniu doświadczyło incydentu bezpieczeństwa IT w ich infrastrukturze informatycznej. Jak dodał, analiza kryminalistyczna jest nadal w początkowej fazie i obecnie jest za wcześnie, aby przedstawić jakiekolwiek konkretne informacje na temat „natury tego ataku” – donosi agencja Bloomberga, która cytuje stanowisko rzecznika.   

Blisko współpracujemy z CERT-EU, zespołami CERT wszystkich unijnych instytucji, organów i agencji, a także dostawcą naruszonego oprogramowania IT, którego dotyczy problem.

Rzecznik Komisji Europejskiej

Według źródeł agencji incydent był na tyle poważny, że o całej sytuacji zostali powiadomieni wyżsi urzędnicy Komisji Europejskiej. Cyberataki okazały się większe niż te, które regularnie nękają podmioty UE. „Jak dotąd nie wykryto żadnego poważnego naruszenia informacji” – podkreślił rzecznik KE, cytowany przez agencję Bloomberga.

image

 

Reklama

Komentarze

    Reklama