Reklama

Polityka i prawo

Cieszyński: W nowelizacji KSC najważniejsze powołanie Funduszu Cyberbezpieczeństwa

Janusz Cieszyński, fot. CyberDefence24.pl
Janusz Cieszyński, fot. CyberDefence24.pl

”Najważniejsze zmiany (w nowelizacji ustawy o KSC - red.) dotyczą powołania Funduszu Cyberbezpieczeństwa, wprowadzenie jednolitej siatki wynagrodzeń dla ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem w instytucjach publicznych. To oczekiwana, ważna zmiana.” - komentuje Janusz Cieszyński, sekretarz stanu i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w rozmowie z CyberDefence24.pl, podczas konferencji Cyber24 Day. 

Reklama

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu i pełnomocnik ds. cyberbezpieczeństwa w rozmowie z CyberDefence24.pl komentuje najważniejsze zmiany w zapowiedzianej nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. 

"Najważniejsze zmiany (w nowelizacji ustawy o KSC - red.) dotyczą powołania Funduszu Cyberbezpieczeństwa, wprowadzenie jednolitej siatki wynagrodzeń dla ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem w instytucjach publicznych. To oczekiwana, ważna zmiana. Oprócz tego chcemy wyjaśnić kwestie związane z operatorem bezpieczeństwa (sieci 5G - red.). Wiemy, że momorandum w tej sprawie było podpisane już dwa lata temu. Bardzo dużo udało się zrobić, ale wciąż jest jeszcze kwestia pewnych ustaleń - tak, aby ten projekt mógł ruszyć" - stwierdził w rozmowie z nami Cieszyński. 

Czytaj także: [NEWS CYBER24 DAY]: Nowelizacja ustawy o KSC trafi do Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych

Dodał, że w ramach Funduszu Cyberbezpieczeństwa będą realizowane inwestycje w jednostkach, które odpowiadają za cyberbezpieczeństwo w Polsce. "NASK, służby, policja, każdy będzie mógł o te środki wystąpić. Siłą rzeczy to tematy, które lubią ciszę i o szczegółach będziemy mogli mówić wtedy, kiedy będą zrealizowane konkretne inwestycje" - zadeklarował. 

 Zapraszamy do obejrzenia wideo:


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama