Reklama

Polityka i prawo

„Białoruski despota” działa jak Putin? „Waszyngton może zmusić Mińsk do wojny”

Autor. Пресс-служба Президента России/Wikimedia Commons/CC 4.0

„Działania propagandowe Białorusi przypominają działania Kremla. Narracja obu stolic prezentuje Zachód, jako podmiot odpowiedzialny za napięcia w Europie oraz wrogość wobec Białorusi i Rosji” – skomentował medialne wystąpienie Aleksandra Łukaszenki, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Reklama

Zdaniem Żaryna, dyktator „kolejny raz manipuluje relacjami Białoruś-Zachód, przekonując, że agresywna postawa USA prowadzi do napięć między Zachodem a Mińskiem”. 

Reklama
Autor. Stanisław Żaryn (@StZaryn)/Twitter
Reklama

We wpisie na Twitterze Żaryn stwierdził, że „tym razem oskarżenia dotyczą również Polski i krajów bałtyckich". „To one, w narracji Łukaszenki, są wykorzystywane przez Stany Zjednoczone przeciwko Białorusi” – zaznaczył.

Czytaj też

„Białoruski despota"

Rzecznik nazwał prezydenta naszego wschodniego sąsiada „despotą”, który wysuwa oskarżenia pod adresem polityki Waszyngtonu, przekonując, że może ona doprowadzić do wojny, poprzez zmuszenie Białorusi do takiego radykalnego kroku. W tym kontekście Łukaszenka nazwał swój kraj „darczyńcą pokoju” w regionie. 

„Działania propagandowe Białorusi przypominają działania Kremla. Narracja obu stolic prezentuje Zachód, jako podmiot odpowiedzialny za napięcia w Europie oraz wrogość wobec Białorusi i Rosji” – jednoznacznie ocenił Stanisław Żaryn. 

Czytaj też

Ośmieszyć Wojsko Polskie

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych wskazywał, że „jednym z niebezpiecznych wątków wykorzystywanych w ostatnich miesiącach w propagandzie Rosji i Białorusi są narracje próbujące deprecjonować struktury państwa odpowiedzialne za bezpieczeństwo RP”.

Jak tłumaczył, działania podejmowane w sferze informacyjnej mają na celu podważenie autorytetu polskiej armii. Jego zdaniem chodzi wręcz o ośmieszenie Wojska Polskiego i jego deprecjonowanie w oczach sojuszników, a także wśród samych Polaków. Tego typu działania mają wpływ na bezpieczeństwo naszego kraju.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze (1)

  1. Pucin:)

    Aleksandr Łukaszenka - wiele młodych pokoleń lekarzy na jego przypadku się wychowa/wyuczy!!! :0 A co po nie który profesurę zrobi!!!! :0

Reklama