
Bezpieczny Bałtyk. Ważna deklaracja Szwecji wobec Polski
Szwecja potrzebuje Polski – wskazuje w rozmowie z redakcją Defence24.com Diana Janse, sekretarz stanu w MSZ Szwecji, która była obecna na tegorocznej edycji Cyber24 DAY. Jej słowa odnoszą się do współpracy na rzecz bezpieczeństwa nie tylko jej kraju, ale całego regionu Morza Bałtyckiego. Padła ważna deklaracja.
6 edycja Cyber24 DAY przyciągnęła wiele zagranicznych delegacji. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele szwedzkiego rządu, na czele z Dianą Janse. Sekretarz Stanu w MSZ Szwecji otworzyła wydarzenia, wspólnie z Krzysztofem Gawkowskim, Cezarym Tomczykiem oraz generałem Radosławem Kujawą. Nagranie z tej części wydarzenia dostępne jest poniżej.
Dalsza część artykułu pod filmem.
Czytaj też
Szwedzki MSZ: Potrzebujemy Polski
Diana Janse w rozmowie z Defence24.com odniosła się do kwestii bezpieczeństwa, które obecnie jest mocno wystawiane na próbę, głównie przez Rosję.
„Potrzebujemy Polski. (…) Chcemy pogłębić relacje” – zadeklarowała szwedzka minister podczas Cyber24 DAY.
Całą wypowiedź znajdziecie po kliknięciu w okładkę artykułu lub na naszym kanale YouTube.
Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].
Cyfrowy Senior. Jak walczy się z oszustami?