Reklama

Polityka i prawo

Beata Szydło wiceprzewodniczącą specjalnej komisji w PE. Cel: zwalczanie dezinformacji

Fot. Piotr Tracz / KPRM

Była premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło poinformowała, że została wybrana wiceprzewodniczącą Komisji Specjalnej INGE w Parlamencie Europejskim. Do zadań tej komisji należy między innymi zwalczanie dezinformacji.

„Dziś zostałam wybrana wiceprzewodniczącą Komisji Specjalnej INGE, której zadaniem jest zwalczanie dezinformacji oraz obcych ingerencji w procesy demokratyczne w UE. Jest to organ PE szczególnie istotny w obecnej sytuacji. Dziękuję za zaufanie” – poinformowała na Twitterze Beata Szydło.

Była premier została trzecią wiceprzewodniczącą Komisji Specjalnej ds. Obcych Ingerencji we Wszystkie Procesy Demokratyczne w Unii Europejskiej, w tym Dezinformacji (INGE 2) w czwartek, 17 listopada br.

Czytaj też

Polscy europosłowie

Poza nią wiceprzewodniczącymi są reprezentanci Hiszpanii (Javier Zarzalejos), Danii (Morten Løkkegaard), a czwartym wiceprzewodniczącym jest Włodzimierz Cimoszewicz. Szefem komisji jest Raphaël Glucksmann z Francji. Jej koordynatorem jest między innymi także Ryszard Czarnecki.

Czytaj też

Komisja Specjalna ds. Zagranicznej Ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej, w tym dezinformację (INGE) powstała w odpowiedzi na falę dezinformacji związaną z demokratycznymi wyborami i chęci ingerencji w nie, poprzez zewnętrzne wpływy. Komisja Specjalna ma 12-miesięczny mandat i jest odpowiedzialna za działania realizowane w związku z raportem poprzedniej kadencji (INGE 1).

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze