Reklama

Polityka i prawo

Australia: sankcje na Łukaszenkę i rosyjskich „operatorów propagandy”

Fot. Пресс-служба Президента России/Wikimedia Commons/CC 4.0

Australia podjęła decyzję o nałożeniu sankcji na białoruskiego prezydenta Alaksandra Łukaszenkę oraz jego rodzinę, a także 22 rosyjskich „operatorów propagandy i dezinformacji”.

Marise Payne, szefowa australijskiego MSZ, przekazała, że sankcje obejmą „operatorów propagandy i dezinformacji” działających na rzecz RT, Strategic Culture Foundation, InfoRos oraz NewsFront.

W odniesieniu do prezydenta Łukaszenki wskazała, że sankcje są związane z tym, iż Białoruś udziela pomocy Rosji w prowadzeniu „ataku na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy”.

Czytaj też

Przypomnijmy, że rosyjscy propagandyści – Dmitrij Kisielow i Olga Skabejewa – niebawem trafią na międzynarodową listę poszukiwanych w związku z tym, że np. nawoływali do wojny przeciwko Ukrainie i zamiany jej granic.

Jak informowaliśmy, Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) prowadzi postępowanie karne w ich sprawie. Oboje są oskarżeni o przestępstwo naruszenia integralności terytorialnej i nienaruszalności Ukrainy (3 art. 110 Kodeksu Karnego).

SZP/PAP

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze