Reklama

Polityka i prawo

Agencja UE ds. Cyberbezpieczeństwa poszukuje ekspertów

Fot. Prakash Neupane/Wikipedia Commons/CC 3.0
Fot. Prakash Neupane/Wikipedia Commons/CC 3.0

33 specjalistów z zakresu telekomunikacji, sztucznej inteligencji czy kryptologii poszukuje Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA). Aplikacje można składać do 17 marca - podało we wtorkowym komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

Agencja poszukuje kandydatów na stanowiska ekspertów w obszarach telekomunikacji, spraw konsumentów oraz osób posiadających doświadczenie w dziedzinie kryptologii, sztucznej inteligencji czy analizy ryzyka. Grupa ma się składać z 33 ekspertów - poinformowało ministerstwo.

Kandydaci mogą składać aplikacje do 17 marca br., do końca dnia.

MC wyjaśniło, że celem Grupy Doradczej jest zapewnienie Agencji UE ds. Cyberbezpieczeństwa doradztwa strategicznego we wszystkich obszarach działalności, poza zadaniami związanymi z europejskimi programami certyfikacji cyberbezpieczeństwa.

"Grupa Doradcza w szczególności doradza dyrektorowi wykonawczemu w sprawie sporządzania rocznych programów prac Agencji oraz w sprawie zapewnienia sprawnej komunikacji oraz wymiany informacji z interesariuszami w kwestiach związanych z programem prac" - dodano.

Agencja UE ds. Cyberbezpieczeństwa pomaga instytucjom UE i państwom członkowskim przygotować się do zapobiegania problemom dotyczącym bezpieczeństwa informacji, w tym do ich wykrywania i reakcji na nie. ENISA zapewnia praktyczne porady i rozwiązania dla sektora publicznego i prywatnego, uczestniczy w kształtowaniu polityki i prawa UE w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i informacji oraz publikuje sprawozdania i badania.

Źródło:PAP

Komentarze