Reklama

Strona główna

Organizacja non-profit opracuje mechanizm przywracania sieci energetycznej po cyberataku

Fot. sri.com
Fot. sri.com

Organizacja SRI International wygrała kontrakt od agencji rządowej DARPA. W ramach tej umowy opracuje system przywracający pełną funkcjonalność sieci energetycznej po cyberataku. Sama organizacja stale współpracuje z agencją DARPA przy różnych projektów. Kontrakt jaki uzyskała organizacja opiewa na 7,3 mln dolarów, opracowany mechanizm będzie działał w ramach projektu DARPA – Threat Intelligence for Grid Recovery.

Międzynarodowa organizacja SRI International, jest ośrodkiem naukowym założonym przy Instytucie Stanforda w 1946 roku, w 1977 roku uzyskał niezależność i obecnie prowadzi badania z zakresu rozwoju technologii. Organizacja w chwili obecnej dysponuję ponad 10 tys. patentami z wielu dziedzin naukowych, głównie z branży nowych technologi.

Threat Intelligence for Grid Recovery – jak ma nazywać się system, na którym ma pracować SRI ma za zadanie wraz z innymi mechanizmami bezpieczeństwa w ciągu maksymalnie siedmiu dni przywrócić działanie sieci energetycznej, która uległa cyberatakowi. Sam mechanizm ma być częścią składową większego struktury nazwanej RADISC (Rapid Attack Detection, Isolation and Characterization Systems). RADICS oprócz możliwości przywracania sprawności systemów informatycznych oraz zarządzających w przestrzeni infrastruktury krytycznej ma także wspomóc wykrywanie zagrożeń. Oprócz tego jego zadaniem ma być charakteryzacja zagrożeń oraz izolowanie zarażonych sieci od innych ważnych części składowych systemów.

Kontrakt przewiduje, że tworzenie przez SIR systemu będzie odbywać się na terenie Menlo Park w Kalifornii, czyli siedzibie organizacji. Data zakończenia całego projektu została wstępnie ustalona na 28 lipca w 2020 roku.

Czytaj też: Powstaję globalny system kontroli i oceniania oprogramowania

Reklama

Komentarze

    Reklama