Reklama

Strona główna

Nowy sprzęt Check Pointa do zabezpieczeń sieci dla MSP

  • Brytyjski C-17 Globemaster transportujący francuski sprzęt do Afryki -fot. RAF

Firma Check Point, specjalizująca się w dostarczaniu zabezpieczeń sieciowych, zaprezentowała Check Point 730 i 750, urządzenia zaprojektowane, aby chronić małe i średnie firmy przed zaawansowanymi cyberatakami i zagrożeniami typu zero-day. Zawierają firewall oraz prosty w użyciu portal zarządzania.

Nowy sprzęt jest w stanie obsługiwać łącza internetowe do 200 Mbps.

Jak podkreśla firma nowe urządzenia 730 i 750 zapewniają biznesową klasę ochrony zoptymalizowaną i uproszczoną dla małych firm. Funkcjonalności obejmują firewall, VPN, zapobieganie włamaniom IPS, antywirus, filtr antyspamowy, kontrolę aplikacji, filtrowanie adresów URL i możliwość monitorowania bezpieczeństwa sieci. 

Check Point zwraca uwagę, że trudne do wykrycia cyberataki często penetrują sieci etapami, pozostając ukryte przez większość czasu, co utrudnia ich wykrycie. A Check Point 730 i 750 posiadają ochronę firewall oraz umożliwiają wykrywanie i zapobieganie włamaniom.

Portal zarządzania bezpieczeństwem firmy Check Point oraz zarządzanie chmurą SMB zapewnia natomiast ochronę internetową wraz z technologią automatycznego wykrywania i przeciwdziałania atakom. Firmy mogą zdalnie monitorować incydenty bezpieczeństwa przez całą dobę, upewniając się, że ich sieć pozostaje bezpieczna, pomimo stale zmieniających się typów zagrożeń.

Według Check Point zbyt skomplikowane systemy są ciężkie do zarządzania i zawierają funkcjonalności, które ciężko zrozumieć i nigdy nie są wykorzystywane. Urządzenia 730 i 750 są zaprojektowane dla małych zespołów IT, umożliwiając proste, łatwe w konfiguracji rozwiązanie, które umożliwia monitorowanie i raportowanie oraz opcję bezobsługowej instalacji.

Urządzenia są dostępne od ręki, odpowiednie dla biur do 100 pracowników. Model 730 (100 Mbps) kosztuje 499 dolarów, z kolei koszt 750 (200 Mbps) to 799 dolarów. W obu przypadkach istnieje możliwość dokupienia modułu Wi-Fi 802.11ac. Dodatkowo, opcja połączenia VDSL będzie dostępna tego lata.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama