Reklama

Polityka i prawo

Międzynarodowa konferencja o cyber- konfliktach w czerwcu w Tallinie

  • Fot. Lockheed Martin / lockheedmartin.com

Jak tradycyjne pojęcie siły –militarnej i politycznej – odnosi się do cyberprzestrzeni? W jaki sposób zorganizować współpracę międzynarodową, jak ustalić prawne ramy, regulacje i standardy, by zapobiegać wojnom w cyberświecie? To pytania, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy międzynarodowej konferencji o cyber – konfliktach w Tallinie.

8 międzynarodową konferencję o Cyber- konfliktach (International Conference on Cyber Conflict, CyCon 2016) organizuje Centrum Doskonalenia Obrony przed Cyberatakami NATO w Tallinnie. Ta jednostka to think tank zajmujący się przygotowywaniem rozwiązań związanych z bezpieczeństwem cyberprzestrzeni Sojuszu Atlantyckiego. Odpowiada także za szkolenie specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Co roku w Tallinie spotyka się 500 decydentów i ekspertów ze świata polityki, militariów i przemysłu.  Goście zjadą do Tallina 1 czerwca, by przez trzy dni debatować na temat zagrożeń w cyberświecie oraz rozważać prawne, technologiczne i polityczne międzynarodowe perspektywy rozwoju cyber- bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych prelegentów znajdziemy prezydenta Estonii Toomasa Hendrik Ilves’a, eksperta Thomasa Rida z King’s College London oraz Mikko Hypponena z firmy F- Secure.

Szczegóły i rejestracja na www.cycon.org.


Czytaj też:

Centrum Doskonalenia NATO w Tallinnie: niezbędne międzynarodowe prawo cyberprzestrzeni

 

Reklama

Komentarze

    Reklama