Korupcja w instytutach badawczych. CBA zatrzymało dwóch kierowników

23 lutego 2016, 16:39

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, zatrzymano dyrektora z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz kierownika IT z Wojskowej Akademii Technicznej. Obaj usłyszeli zarzuty korupcyjne.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu pod zarzutem korupcji dyrektora z Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej oraz kierownika IT z Wojskowej Akademii Technicznej. Obaj zatrzymani mieli załatwiać sobie nawzajem wysoko płatne etaty w projektach naukowo-badawczych. Sprawa ta związana jest z wielowątkowym śledztwem prowadzonym przez białostockich agentów CBA oraz tamtejszą Prokuraturę Apelacyjną. Biuro bada wątki korupcyjnego rozdziału środków publicznych beneficjentom w zamian za łapówki i stanowiska. Już w grudniu 2015 r. zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby.

Ustalenia funkcjonaruszy CBA wskazują, że w ubiegłym roku menager IT prowadząc projekt badawczy „wymienił” się umową - zleceniem z szefem innego projektu, czym obaj zapewnili sobie wzajemnie dodatkowe pieniądze. W innym przypadku Dyrektor WIML w zamian za przyznanie instytutowi zlecenia w ramach projektu badawczego udzielił korzyści majątkowej w postaci zatrudnienia na kierowniczym stanowisku osobie, która miała wpływ na przyznanie zlecenia.

W realizacji sprawy CBA współpracowała z Żandarmerią Wojskową. Obaj zatrzymani przez CBA usłyszeli w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty o charakterze korupcyjnym. Zostali zawieszeni w czynnościach służbowych.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Pani Dubito
środa, 24 lutego 2016, 10:13

Niestety takie są właśnie standardy gospodarki państwowej. Niech p. Morawiecki, do niedawna szef jak najbardziej prywatnego banku, dalej realizuje etatystyczne mrzonki PiS-u, a będzie jeszcze gorzej, niż jest. Gdzie jest Zyta Gilowska?!!!!!!!!

Tom
wtorek, 23 lutego 2016, 22:46

To jest tzw wspieranie polskiego przemysłu