Reklama

Strona główna

"Koniec z neutralnością Internetu". Nowe regulacje dla dostawców

Fot. Domena publiczna / pixabay.com
Fot. Domena publiczna / pixabay.com

Ajit Pai, przewodniczący amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) podczas Mobile World Congress w Barcelonie przedstawił nową filozofię i podejście, które są sprzeczne z wcześniejszą polityką FCC. Komisja zdecydowała o wprowadzeniu regulacji w stosunku do dostawców internetu szerokopasmowego.

Według szefa FCC podejście USA do neutralności Internetu zbyt długo miało charakter ideologiczny i należy przeformułować tę politykę. Pai nie przedstawił jednak konkretnych planów działania. Wskazał jedynie na Internet 5G jako narzędzie, które może zmienić świat internetu  bezprzewodowego. - Stoimy u progu nowych rozwiązań, ale to nie jest przesądzone, że uda nam się osiągnąć ten potencjał. 5G będzie wymagać rozbudowy infrastruktury – powiedział Pai. Zgodnie z przewidywaniami, Pai widzi neutralność sieci jako główną blokadę dla osiągnięcia szerszego wdrożenia. Obecne regulacje, wdrożone przez administrację Obamy, szef FCC porównał do regulaminu w stylu lat '30 XX wieku.    

Pai uważa, że im rząd bardziej utrudnia wdrożenie tego rozwiązania, tym mniej prawdopodobne jest to, że dostawcy usług szerokopasmowych mali i więksi, zainwestują miliardy dolarów potrzebnych na dostarczenie konsumentom możliwości, jakie dają sieci cyfrowe. Przewodniczący FCC powiedział też, że neutralność sieci może w rzeczywistości doprowadzić do ograniczenia innowacyjności. - Aby zrealizować przyszłość 5G, potrzebujemy inteligentnej infrastruktury i musimy się upewnić, że nasze przepisy uznają tę rzeczywistość.

Czytaj także: Szef NSA chce poszerzenia współpracy z sektorem prywatnym

Rynek usług szerokopasmowego internetu w Stanach Zjednoczonych jest bardzo nieefektywny. Amerykanie za podobne usługi płacą wielokrotnie więcej, niż obywatele państw Europy Zachodniej.

Reklama

Komentarze

    Reklama