Polityka i prawo
Konferencja z udziałem światowych ekspertów cyberbezpieczeństwa
Podczas wrześniowego forum Security Case Study usłyszymy czołowych krajowych i międzynarodowych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy będą analizować studium przypadku prawdziwych zdarzeń w sieci.
Wśród prelegentów zobaczymy min.: Mikko Hypponena- dyrektora badań w firmie F-Secure współpracującego z rządowymi służbami odpowiedzialnymi za cyberbezpieczeństwo; Johna Matherly'iego - twórcy Shodan.io; Wojciecha Wiewiórowskiego - zastępcę Europejskiego Inspektora Ochrony Danych oraz Marka Bieńkowskiego - eksperta z Najwyższej Izby Kontroli.
Organizatorzy Security Case Study tłumaczą, że wydarzenie pozwoli specjalistom od cyberbezpieczeństwa zapoznać się z autentycznymi zagrożeniami w sieci, które zmaterializowały się w różnych miejscach na świecie. Wiedza zdobyta podczas analizy oraz omówienia realnych zdarzeń pozwolą lepiej zrozumieć techniki stosowane obecnie przez hakerów.
Jak tłumaczą twórcy Security Case Study, dynamiczne zmiany technologiczne i wzrost cyberprzestrzeni stworzyły nowe, niespotykane wcześniej możliwości biznesowe, które powodują wiele zagrożeń. Firmy oraz duże korporacje miały okazję przekonać się w ostatnich latach, jak bolesny i kosztowny może być atak cyberprzestępców. Publiczne i prywatne organizacje regionu Środkowej i Wschodniej Europy muszą wziąć pod uwagę zagrożenia tego typu i aktywnie podejmować walkę z zagrożeniami w sieci - w tym ze szpiegostwem internetowym. Do tego potrzebne są działania zapobiegawcze i zaradcze. Nic dziwnego, że bezpieczeństwo teleinformatyczne staje się jednym z podstawowych wyzwań stojącymi przed przedsiębiorstwami.
Jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone przez IDC oraz National University of Singapore „Połączenie między nielegalnym oprogramowaniem i naruszeniami bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni", średnie straty korporacji związane z działalnością zorganizowanych grup cyberprzestępczości mogą osiągnąć 315 miliardów dolarów rocznie.
Szczegółowe informacje na temat programu oraz warunków uczestnictwa są dostępne na stronie konferencji.
Organizatorem Security Case Study jest Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń – pozarządowa organizacja non-profit, której celem jest działanie na rzecz bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Fundacja w 2012 roku zainicjowała, współorganizowała i koordynowała pierwsze w Polsce ćwiczenia z ochrony w cyberprzestrzeni – Cyber-EXE Polska 2012, które w następnych latach były kontynuowane. Fundacja jest członkiem konsorcjum organizującego współpracę CERT-ów europejskich w ramach inicjatywy Trusted Introducer, będącej częścią projektu TERENA TF-CSIRT.
Security Case Study odbędzie się 14 i 15 września w Warszawie.
Dla czytelników Cyberdefence24 przewidziano rabat. Każda osoba, która podczas rejestracji poda kod promocyjny otrzyma 15 - procentową zniżkę. Kod rabatowy: CYBERDEFENCE24_15SCS
Czytaj też: Rewolucja w ochronie danych osobowych.
Haertle: Każdego da się zhakować
Materiał sponsorowany