Reklama

Social media

Joe Biden zorganizuje konferencję w sprawie ransomware

Fot. prezydent USA Joe Biden/ Biały Dom
Fot. prezydent USA Joe Biden/ Biały Dom

Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział zorganizowanie międzynarodowej konferencji w sprawie przeciwdziałania atakom typu ransomware. Szef Białego Domu chce zacieśnienia współpracy w zwalczaniu cyberprzestępczości w tym sektorze.

Głowa amerykańskiego państwa, Joe Biden, ogłosił plany zorganizowania w październiku 2021 roku spotkania z przedstawicielami 30 różnych krajów w celu omówienia zjawiska ransomware i innych kwestii związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym.

Walka z ransomware wymaga wspólnoty

W oświadczeniu prezydent Biden powiedział, że głównym celem spotkania będzie omówienie wpływu cyberzagrożeń na światowe cyberbezpieczeństwo ekonomiczne i narodowe.

Zgodnie z planem sesja odbędzie się wirtualnie i będzie prowadzona przez Radę Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu. W porządku obrad - obok kwestii ransomware - znajdą się sposoby rozprawienia się z nielegalnym wykorzystaniem kryptowalut, a także poprawienie współpracy pomiędzy różnymi organami w celu ścigania cyberprzestępców.

„W tym miesiącu Stany Zjednoczone zgromadzą 30 krajów, aby przyspieszyć naszą współpracę w zwalczaniu cyberprzestępczości, poprawie współpracy organów ścigania, powstrzymaniu nielegalnego wykorzystania kryptowalut i zaangażowaniu się w te kwestie dyplomatycznie" – zaznaczył w komunikacie obecny szef Białego Domu.

"Trzeba zamknąć cyfrowe drzwi"

Joe Biden ujawnił, że buduje koalicję narodów, aby opowiadać się za zaufaną technologią 5G i inwestować w nią, a także lepiej zabezpieczać łańcuchy dostaw.

Prezydent dodał, że cyberbezpieczeństwo narodu wymaga wysiłku amerykańskich przedsiębiorstw i obywateli. „Rząd federalny potrzebuje partnerstwa każdego Amerykanina i każdej amerykańskiej firmy" - powiedział. - „Musimy zamknąć nasze cyfrowe drzwi - na przykład szyfrując nasze dane i stosując uwierzytelnianie wieloczynnikowe - i musimy konstruować technologie bezpiecznie już w fazie projektowania, umożliwiając konsumentom zrozumienie zagrożeń związanych z technologiami, które kupują".

W oświadczeniu Biden przypomniał, że jego administracja wymusiła zobowiązanie „do wdrożenia technologii cyberbezpieczeństwa" od 150 przedsiębiorstw użyteczności publicznej i pracuje nad wdrożeniem planów działania dla dodatkowych sektorów infrastruktury krytycznej.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama