Strona główna

Japonia: Wyciekły dane ok. 80 tys. osób powiązanych z Uniwersytetem Osakijskim

Fot. Flickr.com / Blogtrepreneur / CC 2.0
Fot. Flickr.com / Blogtrepreneur / CC 2.0

Hakerzy mogli wykraść dane osobowe ok. 80 tys. studentów, absolwentów, pracowników i innych osób powiązanych z Uniwersytetem Osakijskim - poinformowały w środę władze japońskiej uczelni. Do systemu komputerowego włamano się za pomocą danych jednego ze studentów.

Uczelnia podkreśla, że prawdopodobnie wykradziono numery identyfikacyjne, nazwiska i adresy poczty elektronicznej ok. 69 tys. osób. Dodatkowo przestępcy mogli uzyskać dostęp do m.in. korespondencji elektronicznej ok. 11 tys. osób w tym pracowników szkoły wyższej.

 

Do systemu komputerowego uczelni hakerzy mieli dostęp między majem a lipcem 2017 roku - podano w oświadczeniu. Kilkukrotnie włamano się do niego wykorzystując dane do logowania jednego ze studentów. Ataki przeprowadzono z zagranicy - dodano.

 

Wśród wykradzionych danych były też informacje na temat darczyńców uniwersytetu.

 

"Bardzo przepraszamy za problemy, jakie ta sytuacja wywołała" - powiedział przedstawiciel uniwersytetu Yoshihiro Kizawa. Jednocześnie uczelnia zapewniła, że w ramach działań prewencyjnych wszyscy użytkownicy jej systemu komputerowego zmienili swoje dane do logowania. Hakerzy nie uzyskali natomiast dostępu do danych pacjentów uniwersyteckiego szpitala - dodano.

 

PAP - mini

Komentarze