Włoskie 5G od Huawei?

23 grudnia 2019, 15:01
482815089_0860b38e34_b
Fot. Dave Kellam/Flickr

Rozwiązania Huawei będą fundamentem włoskiej sieć 5G? Minister rozwoju gospodarczego Włoch uważna, że koncernu nie należy wykluczać, ponieważ nowe przepisy gwarantują bezpieczeństwo kraju.

Włoski minister wyraził taką opinię w niedzielę, po tym, jak w ubiegłym tygodniu komisja parlamentarna ds. bezpieczeństwa Copasir wezwała rząd do zablokowania udziału Huaweia i ZTE w rozwoju krajowej sieci 5G.

"Uchwaliliśmy przepisy, które gwarantują bezpieczeństwo narodowe. Przy odpowiednich zabezpieczeniach możliwość (uzyskania przez Huawei) dostępu nie jest przedmiotem debaty" – zaznaczył w rozmowie z dziennikiem La Stampa Patuanelli.

Szef resortu dodał również, że "Huawei oferuje najlepsze rozwiązania w najlepszych cenach" i podkreślił, że nie można jednocześnie demonstrować poparcia dla kwestii rynkowych oraz protekcjonizmu.

Jednak w piątek minister ds. kontaktów z parlamentem i demokracji bezpośredniej Riccardo Fraccaro, podobnie jak Patuanelli członek Ruchu Pięciu Gwiazd, ocenił, że rząd nie będzie w stanie zignorować opinii Copasir.

Stany Zjednoczone lobbowały we Włoszech i u innych sojuszników za zablokowaniem możliwości korzystania ze sprzętu Huaweia w krajowych sieciach 5G. Według przedstawicieli amerykańskiego rządu chińskie podmioty (Huawei i ZTE) mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Obie firmy odrzucają te oskarżenia.

Jak zauważyła Agencja Reutera, największa włoska grupa telefoniczna Telecom Italia (TIM) wybiera obecnie dostawców do modernizacji infrastruktury sieciowej, a Huawei jest jednym z potencjalnych kandydatów.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Wit
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 13:57

A u nas dalej nie wiadomo kto. Niepotrzebnie na własne życzenie zostajemy w tyle.

irek1
poniedziałek, 30 grudnia 2019, 14:27

Ta telenowele z Huawei trwa do dziś, chociaż nikt jeszcze nie udowodnił winy chińskiemu producentowi. Trzeba szybko reagować, albo decydujemy się na współpracę z nimi albo nie. I trzeba zacząć działać bo nikt jeśli chodzi o technologię nie będzie czekał na Polskę.

Tweets CyberDefence24