Hakerzy okradli Republikanów?

30 października 2020, 11:04
800px-Donald_Trump_Rally-_Green_Bay,_WI_-_Flickr_-_MichaelSteeber_(6)
fot. Michael Steeber / Wikimedia Commons / CC BY-SA 2.0

Ponad 2 miliony dolarów, które były przeznaczone na działania w ramach kampanii Donalda Trumpa, zostało przejęte przez cyberprzestępców. Środki zostały wykradzione poprzez wyrafinowane działania phishingowe.

Jak informuje Partia Republikańska w Wisconsin, ​​hakerzy ukradli 2,3 miliona dolarów z budżetu przeznaczonego na wsparcie reelekcji prezydenta Donalda Trumpa. W swoim oświadczeniu władze partii poinformowały, że incydent został wykryty późnym czwartkowym wieczorem, 22 października, kiedy to Partia odkryła, że ​​padła ofiarą wyrafinowanego ataku phishingowego. Działania miały polegać na podsunięciu do opłacenia sfałszowanych faktur.

Już następnego dnia o sprawie została powiadomione FBI, która prowadzi obecnie dochodzenie w tej sprawie.  

„Cyberprzestępcy za pomocą wyrafinowanego ataku phishingowego ukradli fundusze przeznaczone na  kampanię wyborczą na rzecz ponownego wyboru prezydenta Trumpa, sfałszowali faktury i popełnili oszustwa bankowe” – skomentował Andrew Hitt, przewodniczący Partii Republikańskiej w Wisconsin. 

Jednocześnie władze partii w oświadczeniu informują, że nie ma żadnych dowodów, że jakiekolwiek niejawne dane zostały przejęte przez przestępców.

image
Oferta sklepu Defence24.pl
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24