Reklama

Strona główna

Fuzja na rynku cyberzabezpieczeń

  • Artystyczna wizja obiektu 2016 WF9, gdzieś w pobliżu orbity Jowisza. Ilustracja: NASA/JPL-Caltech

Współczesne przedsiębiorstwa to prawdziwe labirynty, które składają się z punktów końcowych, infrastruktury chmury hybrydowej i sieci. Dlatego tak ważna jest kompleksowa strategia bezpieczeństwa, która obejmuje wiele warstw ochrony i dostarczane w czasie rzeczywistym, wiarygodne informacje na temat zagrożeń. Uniemożliwia to sprytnym hakerom pokonanie zabezpieczeń. 

Fuzje i przejęcia pozwalają największym graczom rynkowym dostosowywać ofertę do współczesnych wyzwań i związanych z nimi potrzeb klientów.

Trend Micro International, dostawca oprogramowania zabezpieczającego, zakończyło proces przejęcia działu TippingPoint od Hewlett Packard Enterprise (HPE). TippingPoint należy do wiodących dostawców systemów zapobiegania włamaniom nowej generacji (IPS) oraz zintegrowanych zabezpieczeń sieciowych.

Dostępne od zaraz rozwiązania Trend Micro TippingPoint oferują analizę zagrożeń i ochronę przed znanymi już zagrożeniami i lukami, a także atakami typu zero-day.

Wsparciem dla oferty Trend Micro TippingPoint będą analizy zagrożeń przygotowywane przez laboratorium Digital Vaccine Labs (DVLabs) oraz Zero Day Initiative (ZDI), program zachęcający niezależnych specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem do komercyjnego wyszukiwania nieznanych wcześniej luk w zabezpieczeniach. Dzięki połączeniu z siecią Trend Micro Smart Protection Network oferta objęła narzędzia do ochrony firm w sieci, centrach przetwarzania danych, chmurze i punktach końcowych.

Warunki umowy dotyczącej przejęcia TippingPoint, opiewającej na 300 mln dolarów, podano jeszcze w październiku 2015 r. Dzięki transakcji Trend Micro pozyskał istotną wiedzę specjalistyczną, technologie zabezpieczeń i własność intelektualną, a także dużą bazę klientów instytucjonalnych.

Niedawno Trend Micro i ZDI współfinansowały też konkurs Pwn2Own, w którym specjaliści od cyberbezpieczeństwa identyfikowali luki w czterech najczęściej atakowanych platformach oprogramowania. W tym roku impreza odbyła się podczas konferencji CanSecWest 2016 w dniach 16–17 marca w Vancouver w Kanadzie.

Komentarze