Reklama

Polityka i prawo

Forum Ekonomiczne w Krynicy: porozmawiajmy o cyberbezpieczeństwie [PATRONAT]

Fot. Forum Ekonomiczne Krynica
Fot. Forum Ekonomiczne Krynica

Jedną z kwestii poruszanych podczas tegorocznego XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju będzie aspekt ochrony danych krytycznych wobec zwiększających się zagrożeń w Internecie. Wśród proponowanych przez organizatorów paneli dyskusyjnych znajduje się debata zatytułowana „Cyberbezpieczeństwo dla firm - jak chronić dane?”. 

W ciągu ostatnich dwudziestu lat Internet stał się jedną z najważniejszych form komunikacji, pozyskiwania informacji oraz ważnym elementem dla rozwoju biznesu. Na porządku dziennym jest przechowywanie oraz przesyłanie danych w formie elektronicznej. Z drugiej strony, wraz ze wzrostem popularności i dostępności do Internetu rośnie ilość przestępstw popełnianych w sieci. Cyberbezpieczeństwo stało się więc zagadnieniem, które wymaga nowatorskich rozwiązań i szybkiego działania. Czy w dobie cyfryzacji i komputeryzacji możemy mówić o bezpiecznych bazach danych? Jak firmy mogą wzmocnić bezpieczeństwo i ochronę informacji?

Czytaj też: Wojsko wzmacnia bezpieczeństwo wymiany danych

W dyskusji udział wezmą Jakub Syta, Exatel S.A., Polska; Guenther Tschabuschnig, Dyrektor ds. Informatyki, Austriacka Centralna Instytucja Meteorologii i Geodynamiki; Axel Petri, Wicedyrektor ds. Bezpieczeństwa, Deutsche Telekom AG, Niemcy; Rastislav Janota, Przewodniczący Komitetu ds. Cyberbezpieczeństwa, Narodowy Urząd Bezpieczeństwa, Słowacja; Oleksii Yankovskyy, Prezydent, ISACA Kyiv Chapter, Ukraina. Panel poprowadzi Piret Pernik, Ekspert z Międzynarodowego Centrum Badań nad Obronnością, Estonia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Cyberdefence24.pl. 

Reklama

Komentarze

    Reklama