Reklama

Strona główna

Donald Trump zaczął używać bezpieczniejszego telefonu

Pixabay
Pixabay

Prezydent Stanów Zjednoczonych jeszcze do niedawna do obsługi swojego konta w portalu społecznościowym wykorzystywał Samsunga Galaxy S3, którego zabezpieczenia pozostawały wiele do życzenia. Jak poinformował doradca Trumpa na Twitterze, kilka tygodni temu prezydent USA zamienił telefon na znacznie bezpieczniejszego iPhone'a.

Donald Trump znany jest ze swojej aktywności na portalach społecznościowych. Wiele z jego kontrowersyjnych opinii i ocen zostało przekazanych przez jego konto na Twitterze, którym zdawał się nie rozstawać w miesiącach poprzedzających elekcje.

Dopiero po wyborze na urząd prezydenta USA okazało się, że Trump korzysta nadal z wiekowego i dosyć niebezpiecznego z punktu widzenia bezpieczeństwa USA telefonu Samsung Galaxy S3. Głównym zarzutem wobec tego urządzenia był system operacyjny, który ma ponad 4 lata. Ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa Androida 4.3, który jest na większości odmian tego urządzenia, miała miejsce w październiku 2016 roku. Największą wadą jest jednak brak obecności rozwiązania Samsung Knox, które w 2014 zostało zatwierdzone przez NSA jako oprogramowanie zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa danych użytkownika. Takie zabezpieczenie jest dostępne dopiero w kolejnym modelu telefonu koreańskiej firmy i zostało zaakceptowane do użytku w administracji Stanów Zjednoczonych.

Jak poinformował na Twitterze doradca prezydenta Dan Scaviano, Trump korzysta od kilku tygodni z iPhone’a. W informacji opublikowanej w mediach społecznościowych nie został podany dokładny model, z którego korzysta prezydent. Można jedynie przypuszczać, że Trump dostał odpowiednio zabezpieczoną wersję urządzenia z najnowszymi aktualizacjami.

Czytaj też: Fałszywe powiązania Trumpa z rosyjskim bankiem?

Całej sprawie niewątpliwie dodaje kolorytu postawa Trumpa z lutego 2016 roku. Wtedy to wzywał do bojkotu wszelkich urządzeń sygnowanych marką Apple, od telefonów, przez tablety, aż po komputery osobiste. Ostracyzm wobec giganta z Cupertino był bezpośrednio związany z brakiem współpracy pomiędzy firmą a FBI w sprawie odblokowania smartfonu należącego do jednego zamachowców z San Bernadino.

Barack Obama podczas 7 lat swojej prezydentury korzystał z urządzenia marki Blackberry. Dopiero w ostatnim roku swojej kadencji otrzymał telefon bazujący na najnowszych rozwiązaniach. Jednak jak sam powiedział podczas wizyty w jednym z amerykańskich programów, jego urządzenie zostało okrojone do niezbędnego minimum, tak aby zapewniało najwyższy poziom bezpieczeństwa. Telefon używany przez Trumpa z pewnością posiada większą liczbę funkcji, ponieważ pozwala na np. zarządzanie kontem na Twitterze, co nie było możliwe w przypadku Baracka Obamy.

Komentarze