Strona główna

Dane użytkowników Twittera na rosyjskich serwerach

Fot. Domena publiczna
Fot. Domena publiczna

Roskomnadzor, rosyjski urząd odpowiedzialny za blokowanie stron twierdzi, że Twitter zgodził się przekazać dane rosyjskich użytkownikom do rosyjskich serwerów do połowy 2018 roku. Wymaga tego nowa ustawa, która została przyjęta w 2015 roku. 

Rosyjski urząd zajmujący się kontrolą internetu w komunikacie prasowym ujawnił, że ma potwierdzenie od przedstawicieli Twittera, że firma jest obecnie w trakcie określania informacji o rosyjskich obywatelach i organizacjach. Następnie ma ona je przesłać na serwery mieszczące się na terenie Federacji Rosyjskiej. 

Sinead McSweeney z Twittera miała poinformować, że Twitter będzie w stanie wysłać te dane do Rosji do połowy 2018 r. I powiadomić o tym Roskomnadzor - pisze serwis rosyjski themoscowtimes.com.

Czytaj też: Duński MON zaatakowany przez Rosjan

Sprawa ma związek z faktem, że we wrześniu 2015 r. Rosja przyjęła ustawę, która wymaga, aby firmy internetowe przechowywały dane osobowe rosyjskich użytkowników na serwerach zlokalizowanych na terenie Rosji. W listopadzie ubiegłego roku biznesowy serwis społecznościowy LinkedIn został oskarżony o naruszenie tej ustawy, a następnie strona LinkedIn w Rosji została zablokowana.

Komentarze