Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Wybory w USA zagrożone?

Senat USA Kapitol
Autor. Pixabay

Jeszcze w tym tygodniu władze Stanów Zjednoczonych mają opublikować biuletyn, poświęcony zagrożeniom dla amerykańskiego systemu wyborczego.

Reklama

Organizacja nadchodzących wyborów do Kongresu może okazać się nie lada wyzwaniem dla amerykańskiej administracji państwowej. Jak informuje Politico , na tzw. Midterm elections - wybory uzupełniające (odbędą się 8 listopada), czekać mogą zarówno zagrożenia zewnętrzne, jak i wewnętrzne. O jakich zagrożeniach mowa?

Reklama

W przypadku zagrożeń pochodzących z zagranicy, chodzi głównie o potencjalne cyberataki ze strony Chin i Rosji .

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy te kraje próbują destabilzować życie polityczne w USA. Tym razem może być podobnie. Podczas jednej z ostatnich konferencji dyrektor FBI, Christopher Wray mówił o tym, że zagraniczne rządy nadal stanowią poważne zagrożenie dla wyborów, do których dojdzie w Stanach Zjednoczonych.

Reklama

Zagrożenie z wewnątrz

Świadomość niebezpieczeństwa pochodzącego z zagranicy i przygotowywanie się na ewentualny atak z zewnątrz, nie oznacza rezygnacji z obserwacji własnego podwórka. Zdaniem urzędników istnieje obawa, że w dniu wyborów może dochodzić do fizycznych ataków na członków komisji wyborczych czy utrudnianie oddania głosu poprzez blokowanie dostępu do urny wyborczej. Na taką ewentualność ma być gotowa policja, która przygotowuje się na różne ewentualności.

Czytaj też

Niewątpliwie państwo amerykańskie czeka też wiele pracy po samym procesie wyborczym. Co stanie się w sytuacji, gdy dojdzie do jakichkolwiek opóźnień przy podawaniu wyników? Jak na taki wypadek zareagują Amerykanie, a szczególnie środowiska radykalne? Czy powtórzy się sytuacja podobna do tej, która miała miejsce w Waszyngtonie 6 stycznia 2021 roku? Oby z tamtego tragicznego wydarzenia wyciągnięto odpowiednie wnioski.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Komentarze