Reklama

Cyberbezpieczeństwo

To oni czyhają na twoje pieniądze. Jak się chronić? | Prosto o cyber

Jak nie dać się oszukać w sieci i nie stracić pieniędzy? O tym kolejny odcinek "Prosto o cyber"
Jak nie dać się oszukać w sieci i nie stracić pieniędzy? O tym kolejny odcinek "Prosto o cyber"
Fot. CyberDefence24

Z roku na rok rośnie liczba przestępstw o charakterze finansowym. Jak chronić się przed scamem, fałszywymi inwestycjami, reklamami, których celem jest naciągnięcie nas i pozbawienie pieniędzy? O tym opowiada Paweł Piekutowski, kierownik Departamentu Cyberbezpieczeństwa w CSIRT UKNF w programie "Prosto o cyber".

CSIRT KNF to Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego, który zajmuje się m.in. ostrzeganiem przed oszustwami finansowymi w sieci.

Postanowiliśmy zaprosić Pawła Piekutowskiego, kierownika Departamentu Cyberbezpieczeństwa w CSIRT UKNF do kolejnego odcinka programu "Prosto o cyber", gdzie w prosty i przystępny sposób mówimy o cyberbezpieczeństwie.

Zapytaliśmy go o to, jak nie dać się naciągnąć oszustom i nie stracić swoich pieniędzy w sieci, na co uważać, czym jest spoofing, czy vishing. Jakimi metodami kierują się cyberprzestępcy? Jakie podstawowe metody zabezpieczenia warto stosować na co dzień?

"Cyberprzestępcy skupiają się na różnego rodzaju manipulacjach. Próbują zalogować się na nasze konto i ogołocić je. Po drugiej stronie mamy duże, dobrze zorganizowane przedsiębiorstwa zajmujące się cyberprzestępczością" - powiedział nam Paweł Piekutowski.

Zapraszamy do obejrzenia całego odcinka w serwisie YouTube.

YouTube cover video

Prosto o cyber na kanale YouTube

Poprzednie odcinki Prosto o cyber możecie obejrzeć tutaj:

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

Czytaj też

W każdym z nich poruszamy jedno, ważne zagadnienia z zakresu cyberbezpieczeństwa, by wyjaśnić wątpliwości i uchronić odbiorców przed wyłudzeniem danych lub pieniędzy.

Kanał redakcji CyberDefence24 w serwisie YouTube

Zapraszamy na kanał redakcji CyberDefence24 w serwisie YouTube, gdzie oprócz krótkich materiałów z tematyki cyberbezpieczeństwa znajdziecie premiery odcinków "Prosto o cyber", wymiennie (co dwa tygodnie) z "Pułapkami sieci" Michała Górskiego w każdy czwartek o 20.00.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze