Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Szkolenia z technologii cyfrowych dla 10 milionów osób? Firma IT przedstawia 10-letni program

fot. Cisco/ materiały prasowe

Firma Cisco poinformowała o planach przeprowadzenia szkoleń z zakresu technologii cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. W ciągu najbliższych 10 lat szkoleniom ma być poddane nawet 10 milionów osób z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie firmy, celem serii szkoleń ma być „poprawa umiejętności cyfrowych" i – co za tym idzie – polepszenie sytuacji osób szkolonych na rynku pracy.

Reklama

Wśród zagadnień poruszonych podczas zajęć mają znaleźć się te, które dotyczą bezpieczeństwa cyfrowego, pracy hybrydowej oraz Internetu rzeczy (ang. Internet of Things).

Firma poinformowała również o funkcjonowaniu Start IT – Cisco4Ukraine. Program szkolenia z umiejętności cyfrowych, realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przeznaczony jest dla 10 tysięcy migrantów z Ukrainy.  Ma trwać 2 lata. Więcej na temat programu pisaliśmy TUTAJ .

Reklama

Czytaj też

Rewolucja cyfrowa a rynek pracy

Według danych Światowego Forum Ekonomicznego, od 2025 roku postęp technologiczny oraz automatyzacja stworzą prawie 100 milionów nowych stanowisk. Jednocześnie 85 milionów osób będzie musiało zmienić swój obecny zawód.

Jak rewolucja cyfrowa wpłynie na rynek pracy w Polsce? Jak informowaliśmy kilka tygodni temu , według rektora Szkoły Głównej Handlowej, prof. Piotra Wachowiaka do 2030 roku przemiany technologiczne mogą doprowadzić do likwidacji 3,5 miliona miejsc pracy.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama