Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Strona internetowa ministerstwa obrony Finlandii zaatakowana. Tuż przed mową Zełenskiego

Fot. Ministry of Defence of Finland/ Twitter.com

Przed mową prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w parlamencie nastąpiła awaria stron Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Obrony Finlandii.

"Witryna Departamentu Obrony (defmin(.)fi) jest obecnie atakowana" - poinformował resort w mediach społecznościowych. "Obecnie prowadzimy śledztwo. Wszelkie dodatkowe informacje opublikujemy poniżej" - dodano.

W kolejnym komunikacie stwierdzono: "Strony internetowe rządów i ministerstw są obecnie atakowane. Niektóre witryny ministerstwa w ogóle lub częściowo nie działają" - czytamy.

Nie działa także strona fińskiego MSZ.

Czytaj też

Do awarii stron internetowych fińskich resortów doszło na krótko przed zaplanowanym na ten dzień przemówieniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w fińskim parlamencie.

Wsparcie dla Ukrainy

W ciągu kilku tygodni Finlandia wysłała cywilną pomoc materialną do Ukrainy. Najnowszy pakiet pomocy został wysłany 5 kwietnia br. - czytamy w jednym z rządowych komunikatów.

Początek wystąpienia ukraińskiego przywódcy do deputowanych zaplanowano na 13.00 w piątek, czasu lokalnego (w Polsce na godzinę 12.00).

AKTUALIZACJA:

Około 14 w piątek resort poinformował, że atak typu „odmowa usługi” (DoS) dobiegł końca. "Strona internetowa Departamentu Obrony została uruchomiona i działa normalnie" - podano.

/NB

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Komentarze