Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Stoltenberg potępia cyberatak na ukraiński rząd. Zapowiada zacieśnienie współpracy NATO z Ukrainą

Autor. Jens Stoltenberg / NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potępił cyberatak na ukraiński rząd, do którego doszło w czwartek wieczorem i zapowiedział podpisanie w najbliższych dniach umowy, obejmującej ściślejszą współpracę NATO i Ukrainy w zakresie obrony cyberprzestrzeni.

Sekretarz generalny NATO w swoim oświadczeniu przypomniał, że Sojusz od lat współpracuje blisko z Ukrainą, wspomagając jej zdolności cyberobronne.

"Eksperci NATO w Brukseli wymienili ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami informacje na temat mających aktualnie miejsce szkodliwych działań w cyberprzestrzeni" - przekazał Stoltenberg i dodał, że ukraińskie władze otrzymują również wsparcie od ekspertów Sojuszu na miejscu.

"W najbliższych dniach NATO i Ukraina podpiszą umowę o ściślejszej współpracy w zakresie obrony cyberprzestrzeni, w tym - dostępie Ukrainy do platformy NATO z informacjami o złośliwym oprogramowaniu" - zapowiedział Stoltenberg.

"Silne polityczne i praktyczne wsparcie Ukrainy ze strony NATO będzie kontynuowane" - dodał.

Czytaj też

Chcemy być także bliżej Państwa - czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać - zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama
Reklama
Reklama