Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Rusza IV edycja konkursu na najlepsze prace o cyberbezpieczeństwie i kryptologii

klawiatura długopis
Fot. pxhere.com/CC0

Rusza już IV edycja konkursu o nagrodę im. Mariana Rejewskiego. Nagrodzone zostaną najlepsze prace inżynierskie, licencjackie, magisterskie i rozprawy doktorskie dotyczące tematyki kryptologii i cyberbezpieczeństwa.

Zespół "CYBER.MIL.PL" informuje, że w konkursie mogą brać udział osoby, których prace podejmują tematykę cyberbezpieczeństwa i kryptologii oraz są napisane w języku polskim lub angielskim.

Konkurs ma dwie kategorie. Pierwszą jest rywalizacja na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską. Mogą w niej brać udział osoby, które "nie wcześniej niż dnia 1 października 2019 r., obroniły pracę inżynierską, licencjacką lub magisterską na uczelni, mającej siedzibę na terytorium" Polski.

Jeśli chodzi o nagrody, to mówimy o 9 tys. zł za zajęcie pierwszego miejsca; 6 tys. zł - drugiego i 4 tys. zł - trzeciego.

Czytaj też

Z kolei druga kategoria dotyczy konkurusu na najlepszą rozprawę doktorską. Swoje publikacje mogą zgłaszać osoby, które "broniły, nie wcześniej niż dnia 1 października 2018 r., rozprawę doktorską, na podstawie której podmiot, mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nadał stopień naukowy doktora".

W przypadku tej kategorii nagrody są wyższe i wynoszą: 14 tys. zł za pierwsze miejsce; 10 tys. zł za drugie i 7 tys. zł za trzecie.

Łączna suma nagród wynosi 50 tys. zł.

Więcej informacji na temat zgłoszenia prac oraz inne szczegóły można znaleść pod linkiem.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze