Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Poważna luka w Windowsach. Konieczna aktualizacja

Poważna podatność w sterownikach Wi-Fi w Windowsach
Poważna podatność w sterownikach Wi-Fi w Windowsach
Autor. Pixabay.com

Microsoft poinformował o wykryciu poważnej podatności w Windowsach. Luka bezpieczeństwa dotyczy sterowników Wi-Fi. Do przejęcia kontroli nad urządzeniem atakujący musi być w zasięgu sieci Wi-Fi danego urządzenia. Należy niezwłocznie pobrać stosowne poprawki. Podatność dotyczy Windowsa 10 i 11 oraz wielu wersji Windows Server.

Podatność jest bardzo poważna, ponieważ według Niebezpiecznika, pojawił się exploit wykorzystujący tę lukę bezpieczeństwa. Oznacza to, że zagrożenie nie jest jedynie teoretyczne. Warto podkreślić, że do załatania podatności konieczne jest pobranie najnowszej aktualizacji systemu operacyjnego.

Skala podatności i rola aktualizacji

Warto podkreślić, że podatność otrzymała 8.8 punktów na 10 według CVSS 3.1. Związane jest to m.in. z tym, że nie da się jej wykorzystać z poziomu Internetu. Nadano jej ID CVE-2024-30078.

Czytaj też

Reklama

Aktualizacja łatająca podatności wyszła w drugi wtorek miesiąca, czyli w tzw. patch Tuesday. Należy dodać, że poza luką bezpieczeństwa w sterownikach Wi-Fi łatane jest 48 innych podatności.

Niezaktualizowanie sprzętu jest krytycznym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa. Jeżeli nasze urządzenie nie zainstalowało automatycznie poprawek najrozsądniejszym krokiem jest ręczne pobranie aktualizacji. Można to zrobić wpisując Windows Update w wyszukiwarce systemowej.

Wśród aktualizacji można dostrzec KB5039212. W takim przypadku nie należy zwlekać z aktualizacją.
Wśród aktualizacji można dostrzec KB5039212. W takim przypadku nie należy zwlekać z aktualizacją.
Autor. Materiały własne

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:[email protected].

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama