Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Poczta Polska ostrzega przed kampanią phishingową. Uwaga na fałszywe strony internetowe

fot. Poczta Polska
fot. Poczta Polska

Zespół CERT Poczty Polskiej otrzymał informację o rejestracji domen internetowych podszywających się pod Pocztę Polską. Spółka podjęła środki zaradcze, ale cyberprzestępcy mogą uruchamiać kolejne strony tego typu. Zarejestrowane domeny to m.in. poczla-poiska.pl oraz poczta-polska.pt.

Reklama

Podszywanie się pod znane firmy w internecie to częsty sposób cyberprzestępców, by wyłudzić dane lub pieniądze od nieświadomych użytkowników.

Reklama

Poczta Polska ostrzega, że tym razem kampania phishingowa skupia się na tworzeniu fałszywych stron internetowych, które mają podszywać się pod tego operatora usług pocztowych.

Autor. Poczta Polska/ materiały prasowe
Autor. Poczta Polska/ materiały prasowe

Czytaj też

"Nazwy rzekomych domen Poczty Polskiej, które pojawiły się ostatnio w internecie, zostały skonstruowane tak, by jak najwierniej przypominać w zapisie istniejącą stronę spółki. Fałszywe strony różnią się od oficjalnej jedynie jedną literą. Wystarczy chwila nieuwagi, by paść ofiarą kradzieży. Spółka apeluje do klientów, by uważnie przyglądali się adresom stron oraz by nie klikali w podejrzane lub otrzymane od nieznanych osób linki" – wyjaśnia Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Reklama

W przypadku otrzymania wiadomości (mail, sms) zawierających linki kierujące do tego typu stron, czy inne przypominające domenę Poczty Polskiej, zespół cyberbezpieczeństwa poczty prosi o kontakt pod adresem [email protected] .

Oficjalną domeną spółki jest: poczta-polska.pl .

Czytaj też

/Na podst. informacji prasowej

Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture.

Reklama

Komentarze

    Reklama