Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Płatny program weryfikacji Meta. Ile kosztuje?

Autor. Fot. Brett Jordan/Unsplash

Meta Verified działa już w Wielkiej Brytanii. Osoby zainteresowane dodatkowym programem będą musiały przeznaczać na niego prawie 10 funtów miesięcznie.

Reklama

Usługa Meta Verified skierowana jest do twórców, którzy chcą zyskać proaktywną ochronę przed podszywaniem się, dostęp do obsługi klienta oraz niebieski znaczek weryfikacyjny.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nie płacisz = jesteś mniej bezpieczny?

Po raz pierwszy o płatnej weryfikacji kont w Mecie pisaliśmy w lutym. Początkowo program był dostępny dla użytkowników Facebooka i Instagrama w Australii i Nowej Zelandii.

Już wtedy podkreślaliśmy, że bezpieczeństwo korzystania z usługi takiej jak Facebook nie powinno być „usługą premium" , a czym naturalnym i dostępnym dla każdego użytkownika. Niestety, wiele wskazuje na to, że usługa zapewniająca większe bezpieczeństwo użytkownikom nie będzie bezpłatna.

Subskrypcja będzie działać na kontach instagramowych i facebookowych. Za każdą weryfikację trzeba będzie jednak zapłacić osobno. Aby skorzystać z opisywanej opcji trzeba mieć ukończone 18 lat (należy przesłać zdjęcie dokumentu tożsamości) oraz włączoną weryfikację dwuetapową.

Czytaj też

Odpowiedź na Twitter Blue?

Czy działania Mety można zakwalifikować jako odpowiedź na powstanie Twitter Blue , jeden z najnowszych pomysłów Elona Muska?

Być może, ale jak czytamy na portalu TechCrunch , Meta – w przeciwieństwie do Twittera – nie zamierza usuwać starszej wersji weryfikacyjnej przyznanej kontom osób publicznych. Pomiędzy obiema wersjami (starszej i nowszej weryfikacji) nie będzie też żadnej wizualnej różnicy.  

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama