Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Nowa funkcja bezpieczeństwa na WhatsAppie. Skorzysta z danych biometrycznych

Autor. Fot. George Prentzas/Unsplash

WhatsApp zyska nową opcję. Dzięki „Chat Lock” użytkownik aplikacji ma otrzymać możliwość blokowania dostępu do najbardziej osobistych rozmów i umieszczania ich w specjalnie zabezpieczonych folderach.

Reklama

W ramach „Chat Locka" będzie istniała opcja stworzenia nowego folderu, który będzie można zablokować m.in. poprzez dane biometryczne (czyli np. odcisk palca). Zapewnienie większej prywatności rozmów będzie możliwe dzięki wybraniu opcji blokady po dotknięciu nazwy czatu indywidualnego/grupowego.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Nowość WhatsAppa

Na czym dokładnie ma polegać nowość WhatsAppa? „Zablokowanie czatu usuwa wątek ze skrzynki odbiorczej i umieszcza go w oddzielnym folderze. Dostęp do niego można uzyskać jedynie po podaniu odpowiedniego hasła lub danych biometrycznych" – czytamy na stronie BleepingComputer .

Zdaniem osób odpowiedzialnych za wdrożenie nowości w aplikacji, narzędzie ma być przydatne szczególnie dla osób, które często udostępniają swoje telefony innym osobom. „Wierzymy, że ta funkcja będzie świetna dla osób, które od czasu do czasu udostępniają swoje telefony członkowi rodziny lub w chwilach, gdy ktoś inny trzyma telefon dokładnie w momencie, gdy nadejdzie specjalny czat" - poinformowała firma.

Czytaj też

Spór o szyfrowanie

To nie jedyna kwestia prywatności, która dotyczyła WhatsAppa w ostatnim czasie. W ubiegłym tygodniu było głośno o sporze Mety (właściciela WhatsAppa) z brytyjskim rządem. Przedmiotem niesnasek była tym razem kwestia szyfrowania wiadomości. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym tekście .

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/MG

Reklama

Komentarze

    Reklama