Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Ostrzeżenie dla użytkowników Instagrama

fot. solenfeyissa / pixabay

W ostatnim czasie pojawiło się nowe zagrożenie dla użytkowników mediów społecznościowych. Chodzi m.in. o wiadomość, którą właściciele kont otrzymują rzekomo od znajomej osoby, proszącej o pomoc przy odzyskiwaniu dostępu do konta w social-mediach.

Reklama

Posiadasz Instagrama? Uważaj!

Oszustwo wykryte przez CSIRT NASK polega na prośbie, wystosowanej od osoby podającej się za naszego znajomego, o podanie numeru telefonu oraz wysłanie zrzutu ekranu otrzymanej wiadomości. Zgoda na to równa się przekazaniu linka umożliwiającego ustawienie nowego hasła, a co za tym idzie, przejęcie konta na portalu Instagram.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zagrożenie atomem? Kolejna kampania dezinformacyjna

Zespół NASK zwraca także uwagę na wiadomości pojawiające się w mediach społecznościowych, sugerujące profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu. Jest to kolejny zabieg dezinformacyjny, mogący zagrażać naszemu życiu. W kontekście sytuacji radiacyjnej powinniśmy opierać się na komunikatach Państwowej Agencji Atomistyki.

/mg

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze