Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Obsceniczne powiadomienia od znanego magazynu internetowego to sprawka hakera

Fot. Christoph Scholz/Flickr/CC BY-SA 2.0

Obsceniczne i rasistowskie powiadomienia w Apple News nadawane z konta znanego magazynu internetowego Fast Company to wynik cyberataku – twierdzi serwis. Jak podała redakcja, system zarządzania treściami (CMS) Fast Company został zhakowany.

Z konta Fast Company w agregatorze informacji Apple News we wtorek późnym wieczorem zaczęły przychodzić obsceniczne, rasistowskie powiadomienia push.

Czytaj też

Nie wiadomo, jak wielu subskrybentów kanału tego serwisu dostało tego typu komunikaty, jednak wkrótce podobne treści pojawiły się na stronie www redakcji, tuż obok przechwałek hakerów, którzy opisali krótko, w jaki sposób naruszyli bezpieczeństwo CMS-a witryny.

Jak zareagował serwis?

Serwis zareagował szybko – wyłączył dostępność całej swojej strony internetowej, a także wykasował nieodpowiednie treści, które cyberprzestępcy wyświetlili w witrynie.

Fast Company na Twiterze poinformowało, że konto redakcji w Apple News zostało zhakowane oraz odcięło się od treści zamieszczonych przez cyberprzestępców wiadomości:

Redakcja przyznała też, że zhakowany został CMS, z którego korzysta, co miało bezpośredni wpływ na dostęp hakerów do konta Apple News serwisu.

W wyniku incydentu, Apple zablokowało konto Fast Company w usłudze Apple News.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze