Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Nowa dyrektor Rejestru Domen w NASK

Fot. Robert Suchy/ Grupa Defence24

Dr hab. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz objęła w poniedziałek stanowisko dyrektor ds. Rejestru Domen Internetowych w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Jej zastępcą został Piotr Studziński-Raczyński.

Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz została wyłoniona w wyniku postępowania kwalifikacyjnego. Jest doktor habilitowaną nauk prawnych. Jako profesor Akademii Sztuki Wojennej pełni funkcję Kierownika Katedry Prawa Informatycznego. Specjalizuje się w prawie cyberbezpieczeństwa, internetu, mediów cyfrowych, prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii. Napisała wiele publikacji naukowych z tego obszaru.

Nowa dyrektor pełni również funkcję dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa oraz dyrektor Instytutu Audiowizualnego Filmoteki Narodowej. Aktualnie zasiada w Radzie ds. Cyfryzacji oraz Radzie ds. Obronności Bezpieczeństwa i Narodowej Rady Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. Pełni także funkcję doradcy społecznego w obszarze cyberbezpieczeństwa Ministra Obrony Narodowej.

Czytaj też

Poprzedni dyrektor na emeryturze

Nowa dyrektor ds. Rejestru Domen Internetowych zastąpiła na stanowisku Romana Malinowskiego, który przeszedł na emeryturę.

Natomiast stanowisko zastępcy dyrektor ds. Rejestru Domen Internetowych objął Piotr Studziński-Raczyński, który z Państwowym Instytutem Badawczym NASK jest związany od 11 lat. Do tej pory był odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie produktów i usług m.in. z zakresu obsługi operacyjnej oraz bezpieczeństwa domen internetowych. Wcześniej tę funkcję sprawował Marek Zaliński, który przepracował w NASK 20 lat.

NASK prowadzi Rejestr domeny krajowej .pl i umożliwia rejestrację nazw w domenie .pl. Obecnie w Rejestrze domeny .pl znajduje się ponad 2,5 miliona domen.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze